روزنامه کرمان امروز
شماره خبر: 19259
روزنامه کرمان امروز  
تاریخ خبر: 1395/10/22

مانند دیگر پهلوانان تاریخ ایران زمین!


به قلم
 محمد فتح نجات
تاریخ چندهزار ساله ی ایران و اسلام، پهلوانان بسیاری به خود دیده است؛ پهلوانانی که از دادن جان و مال خود هیچ ابایی نداشتند. مردان و زنانی که تاریخ این مرز و بوم به آنها می بالد. افرادی که رستم گونه برای مردم جنگیدند و نام خود را زرگون در کتاب تاریخ ثبت کردند. در این میان ما همواره به تاریخ دور دست نگریسته ایم و بعضی از ما غافل از این هستیم که امروز چه بزرگانی در تاریخ معاصر ما فداکاری می کنند. شخصیت هایی که در زندان های ستم شاهی جان خود را سپر و ریشه های انقلاب را با خون خود آبیاری کردند. مردان بزرگی همچون خمینی کبیر که خود را فدای انقلاب کرد. بزرگانی همچون بهشتی و باهنر. مردانِ عملی همچون رجایی که حتی جان خود را هم در مقابل انقلاب قابل ندانستند و شهدایی که دردوران جنگ هشت ساله، تاریخ اساطیری ایران زمین را شخم زدند.
از میان جمع یاران این رفتگان شخصیت هایی نیز هستند که هنوز ستون و پایه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند. پایه هایی که مایه ی وحدت مردم ایران و حتی مسلمانان جهان هستند، در این بین امام خامنه ای مرد شماره یکی است که همواره منجی ایران و ایرانیان بوده و خواهد بود. مردی که نامش دشمنان را به رعشه می اندازد و امیدواریم خدای مهدی(عج) او را تا زمان ظهور برای این سرزمین حفظ کند. اما نباید از مرد شماره دو انقلاب اسلامی غافل شد؛ مردی که در رکاب امام راحل و امام خامنه ای جنگید و امروز فقدانش ایران را سیاه پوش کرده است؛ هاشمی رفسنجانی!
آیت اللهی که پیر و جوان و مرد و زن، امروز از نبودنش می گریند. مرد روزهای انقلاب و ستون شکست ناپذیر انقلاب اسلامی. یاور همیشه همراه ولایت فقیه و عنصری که از ترکیب نظام حذف نشدنی است. کرمانی ای که ایران را دوباره ساخت و لقب سردار سازندگی را به خود اختصاص داد. معلمی که استقامت و اصلاح را در کنار یکدیگر به مردم آموخت و تبدیل به تندیس ایستادگی شد. ما کرمانیان باید به وجود چنین اساطیری ببالیم. افرادی که تکرار ناپذیر هستند و باید نام ایشان را در کتاب تاریخ با طلا نوشت تا درخشش آن چشم بدخواهان را کور کند و تشعشع آن از ورای مرزها دل دشمنان را بلرزاند. باید منش چنین قهرمانان مردمی را در جامعه گسترش دهیم تا ارزش و عیار ایرانی بودن را همچون گذشته به جهانیان بفهمانیم. همانطور که یاد پوریای ولی و تختی در تاریخ باعث حفظ ارزش ایران و ایرانی می شود باید نام هاشمی کبیر را نیز همچون دیگر پهلوانان ایران زمین به خاطر داشته باشیم تا روزی که یک ایرانی در مسیر انحراف می افتد یاد چنین الگویی او را به مسیر انقلاب بازگرداند، حفظ ارزشها! نکته ای که مقام معظم رهبری همواره بر آن تاکید فرمودند. یاد این اسطوره ی ایثار و نجابت را گرامی می داریم و امیدواریم که روح عظیمش در نزد خداوند به جایگاهی که تصور داریم، برسد.

تمامی حقوق مربوط به روزنامه کرمان امروز می باشد و برداشت از آن با ذکر منبع مجاز می باشد