روزنامه کرمان امروز
شماره خبر: 19253
روزنامه کرمان امروز  
تاریخ خبر: 1395/10/22

عروج ملکوتی سردار سازندگی ایران

به قلم
یحیی فتح نجات


آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از نزدیک به 60 سال تلاش و مجاهده در راه اسلام، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی به لقا حضرت حق پیوست.
ایشان که از سال 1340 با نثارجان و مال به یاری نهضت امام خمینی شتافته بود، دل به امام و آرمان هایش سپرد و تا پایان عمر بر این میثاق الهی اصرار ورزید.
آیت الله هاشمی رفسنجانی که در روزهای سخت انقلاب، همچون ستونی سترگ و پابرجا، تکیه گاه انقلابیون بود در سایه فراست و کیاست کم نظیرش، کشتی انقلاب اسلامی به ساحل آرامش رسید. چرا که ابتکار، نوآوری، ریسک پذیری، همت بلند وتوکل به عنوان بارزترین ویژگی های این رجل سیاسی، میراثی بود که از محضر امام راحل کسب کرده بود و از آن برای عبور از پیچ های سخت انقلاب بهره می برد.
وی که به حق سردار سازندگی ایران لقب یافته است، از نخستین روزهای انقلاب اسلامی در بهمن ماه 1357 در مناصب مهمی همچون: عضویت در شورای انقلاب اسلامی، عضویت در مجلس موسسان (خبرگان اول)، جانشینی فرماندهی کل قوا، سرپرستی وزارت کشور و اداره ی جنگ تحمیلی، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست مجلس خبرگان، امامت جمعه تهران و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، به بزرگ مردی تاریخ ساز بدل شده که حرمت و حشمت او در جهان کم نظیر است.
به همین جهت عروج ملکوتی این مرد دین و سیاست برای نظام جمهوری اسلامی و میهن عزیزمان ایران، ضایعه ای جانگداز و تاسف بار محسوب می شود و لذا ضمن عرض تسلیت ارتحال این یار دلسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی به مقام معظم رهبری، خانواده ی محترم آن مرحوم و مردم همیشه در صحنه ی ایران، آرامش ابدی و غفران الهی ایشان را از درگاه خداوند متعال مسالت می نماییم.

تمامی حقوق مربوط به روزنامه کرمان امروز می باشد و برداشت از آن با ذکر منبع مجاز می باشد