روزنامه کرمان امروز
شماره خبر: 19245
روزنامه کرمان امروز  
تاریخ خبر: 1395/10/22

آیت الله و شهداد!


به قلم
عباس تقی زادهتا آنجا که اطلاع دارم آیت الله هاشمی رفسنجانی توجه خاصی به بخش شهداد و ظرفیت های متعدد آن داشتند. یکی از این توجهات به اختصاص امکانات درمانی به بیمارستان 80 تختخوابی و خیر ساز امام رضا (ع) این شهر برمی گردد. همچنین در زمان ریاست جمهوری ایشان بیش از 170 ردیف استخدامی به این بیمارستان اختصاص داده شد.
گرچه امکانات اهدایی ایشان به  بیمارستان شهداد با دخالت مدیران وقت به مقصد نرسید و در کرمان ماند و یا بین مراکز درمانی استان توزیع شد و نیروهای انسانی نیز با ردیف این بیمارستان در کرمان و ...مشغول به کار شدند اما مردم شهداد همواره قدردان نگاهِ پرمهر ایشان به شهداد هستند و از رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان می خواهند دست کم پیگیر حقوق دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه باشند و زمین واگذارشده این بیمارستان به پیام نور شهداد را به بیمارستان خیرساز برگردانند. زمینی که بیمارستان و به عبارت صحیح تر دانشگاه علوم پزشکی کرمان مالک آن است و در دولت قبل به پیام نور واگذارشد. همچنین درخواست دارند پیگیر سرنوشت امکاناتی شوند که با دو دستگاه کامیون در زمان ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی به بیمارستان شهداد اختصاص داده شد تا اینکه مردم این منطقه محروم و گردشگران در این بخش با اختصاص امکانات و تجهیزات، مشکلات کمتری داشته باشند.
همچنین آیت الله هاشمی رفسنجانی سال ها قبل که به عنوان رییس جمهور به کرمان سفر رسمی داشتند و میهمان مردم کرمان بودند. در مصاحبه پایان سفرشان با خبرنگاران از ظرفیت های شهداد نام بردند.
آخرین توجه رییس جمهور اسبق جمهوری اسلامی ایران و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به شهداد در دیدار اخیر استاندار کرمان و هیات همراه با ایشان در تهران ابراز شد که بیش از یک هفته از این دیدار نمی گذرد.
ایشان در این دیدار نیز از شهداد به عنوان منطقه ای مناسب برای احداث نیروگاه خورشیدی تولید برق نام بردند و به نوعی پیشنهاد ایجاد منطقه ویژه نیروگاه های خورشیدی و بادی را در بخش شهداد ارایه کردند. امید می رود نظرات ایشان در این زمینه مورد توجه مدیران و برنامه ریزان قرار گیرد و شهداد به قطب تولید برق خورشیدی تبدیل شود.

تمامی حقوق مربوط به روزنامه کرمان امروز می باشد و برداشت از آن با ذکر منبع مجاز می باشد